Zobacz nasze aukcje
Slup

Historia

Historia Trójkąta Trzech Cesarzy
Trójkąt Trzech Cesarzy miał kiedyś znaczenie polityczne, gospodarcze i turystyczne. Te turystyczne znaczenie powodowało, że w latach 1880-1914 przyjeżdżało tu tysiące turystów. Szacuje się ,że liczba turystów mogła sięgać do 6000 osób tygodniowo. Przyjeżdżali z Górnego Śląska i Niemiec. Co ich tu przyciągało? Miejsce w którym stykały się granice Trzech Cesarstw oferowało im wejście na wieżę widokową , mogli popłynąć stateczkami parowymi i barkami wzdłuż Przemsz, były liczne restauracje ,grały orkiestry, śpiewały chóry , występowały teatry , organizowano zawody, gry i konkursy. Były promenady do spacerów i mnóstwo utrzymanych ścieżek.
W 1873 roku w Wiedniu spotkali się cesarz Austrii i car Rosji Aleksander II gdzie zawarli konwencję. Do konwencji przystąpił też cesarz Niemiec Wilhelm II i w ten sposób utworzono tzw. Związek Trzech Cesarzy .Nazwa ,która potocznie się przyjęła ,,Trójkąt Trzech Cesarzy’’ dla miejsca styku trzech cesarstw Austrii( Jęzor), Rosji ( Niwka , Modrzejów )i Niemiec( Mysłowice) wzięła się błędnego przetłumaczenia słów ,,Drei Kaiser Ecke”. Zamiast kąt ,przetłumaczono trójkąt . Nazwa ta była używana i dawniej i jest używana teraz .Granicę tworzyły trzy rzeki Czarna Przemsza, Biała Przemsza i Przemsza.
Z terenu Trójkata Trzech Cesarzy ludzie emigrowali za ocean .Szacuje się że było ich do 1.5 miliona w ciągu paru lat. Z tego miejsca wyjeżdżano też do prac sezonowych ,tutaj szacuje się,że każdego roku wyjeżdżało około 100.000 osób. W tym miejscu spotykały się też kultury różnych narodowości.
Co działo się w tym miejscu i jak się zmieniało doskonale prezentują widokówki. Dziś gdy wskutek wstąpienia do Unii Europejskiej i wejścia do strefy z Schengen podróżujemy po Europie bez granic warto przypomnieć to ciekawe historycznie i kulturowo miejsce .

Kontakt

Masz wiedzę lub materiały dotyczące
tego miejsca?
Chciałbyś się nimi podzielić,
lub poprostu porozmawiać na ten temat?


Skontaktuj się z nami!
ttc@op.pl
Created by undicom.pl